Miasto Ogród

Kwieciste spotkanie ze sztuką

„Miasto Piła z nową energią”
„Kultura i energia na wynos”
„Kwieciste spotkanie ze sztuką”
Piła „Park na wyspie” 22-23.04.2023r

W pierwszej odsłonie cyklu wydarzeń pod nazwą „Miasto Piła z nową energią” – „Kultura i energia na wynos” skupiliśmy się na tradycji przekazywanej poprzez muzykę biesiadną oraz ludową i regionalną. Podczas prezentacji scenicznych mogliśmy usłyszeć, żeński zespół wokalny „Pilanki”, męski zespół wokalny „Ballada”,chór „Srebrna Nuta” oraz wokalno instrumentalny zespół”Niezapominajki” w zróżnicowanym repertuarze od piosenek popularnych do patriotycznych. Zespoły te złożone są z emerytów, mieszkańców miasta Piły. Po nich zaprezentował się zespół folklorystyczny „Kasztelanki”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy tradycyjne pieśni krajeńskie i wielkopolskie.

O ekologi i roślinach ozdobnych w interesujący sposób opowiadała lokalna ekolożka i florystka p. Anna Podgórska. Podczas warsztatów florystycznych „Dzieci kwiaty” uczestnicy wydarzenia mogli własnoręcznie wykonać bukiety oraz tworzyć kwieciste kompozycje.

Kolejną wyjątkową atrakcją była zagroda ze zwierzętami gospodarskimi oraz ptakami. Wśród nich wyróżniały się pawie, bażanty i wiele gatunków kur, gęsi, kóz czy królików. Równie atrakcyjnie prezentowała się wystawa starych ciągników, podczas której można było podziwiać sprawne i wyremontowane traktory rolnicze.

W sobotnie popołudnie uczestnicy wydarzenia doskonale bawili się podczas koncertu pt. „Biesiadne ansamble rozrywkowe”. Koncert ten był wędrówką przez regiony Polski podczas której usłyszeliśmy najbardziej charakterystyczne dla danego regionu piosenki i przyśpiewki. Kolejnego dnia odbył się koncert kapeli podwórkowej „Mysomtacy” z Krajenki. Zespół ten zaprezentował typowy dla małych miasteczek folklor ulicy i podwórka. Bawiąc publiczność autentycznością, instrumentalnymi i wokalnymi popisami solowymi. Wydarzenia te zostały bardzo pozytywnie odebrane przez publiczność. Podczas ich trwania zebrało się spore grono słuchaczy. W trakcie imprezy prowadzona akcja informacyjna o Funduszach Norweskich polegająca na werbalnych komunikatach ze sceny oraz na ustawieniu przy niej winderów z logiem funduszy.

Scroll to top